Ide o našu budúcnosť!

Autor: István Samu | 11.4.2016 o 0:00 | (upravené 11.4.2016 o 9:15) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  110x

Sklamaným voličom musíme ponúknuť alternatívu, to je teraz naša najväčšia zodpovednosť. V SMK sa mnohí snažíme o to, aby sme vytvorili alternatívu k vynútenej vláde oligarchov a finančných špekulantov.

Je nevyhnutné presadiť náš názor v SMK. Nesmieme mať pred sebou len vidinu prežitia či hľadať možnosti ako sa dostať do parlamentu, v prvom rade musíme dbať o záujmy a očakávania nášho spoločenstva, dosiahnuť maximum a nevzdávať sa myšlienky na realizáciu samosprávy. Dúfame, že kongres podporí novú vlnu. Novovytvorená vláda je stelesnením toho, čím za uplynulých 25 rokov Slováci a Maďari spoločne trpeli, a čo posilňovalo ľahostajnosť a šovinizmus.
S politickou aktivitou nemôžeme čakať do 11.6.2016, do dňa konania kongresu, musíme zahájiť spoločný politický postup voči vládnej sile, aby nám ľudia uverili, že ešte existujú politické zoskupenia, ktoré majú svoje politické zásady. SMK musí osloviť aj sklamaných voličov strany Most – Híd. Musíme hľadať spojenie so stranami SaS a OĽANO už teraz! Ak nás podporí KDH, musíme rokovať aj s nimi. Podarilo sa nám dosiahnuť, že predsedníctvo SMK bude poverené vypracovaním alternatívneho balíka návrhov na vyriešenie maďarských a regionálnych problémov. Úlohy predsedníctva sa týmto neskončia. Tento programový balík treba postúpiť novej vláde ako aj opozícii.
Voliči nemôžu uveriť tomu, o čom ich presviedča nová vláda, že je symbolom stability. Vieme, že prichádza posledný veľký balík peňazí EÚ a práve to je dôvod vytvorenia vlády a spojenia sa politikov opojených mocou peňazí. A Kotleba si kľudne v rohu parlamentného bufetu popíja kávu a usmieva sa pod fúzy s vedomím, že možno o 4 roky spolu s Kollárom získajú nad 20% hlasov voličov. Nacista s mafiánom! Toto je skutočná realita, žiaľ, zahrávajú sa aj s našou budúcnosťou, nie len so svojou!

 

István Samu, pedagóg/ člen SMK

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan: Bol som zmierený s tým, že nevyhrám

Slovenský cyklista dokázal to, čo sa ešte nikdy nikomu nepodarilo.


Už ste čítali?