Vianoce sú sviatkami aj pre vychovávateľov v školskom klube detí!

Autor: István Samu | 19.11.2015 o 22:52 | Karma článku: 2,55 | Prečítané:  161x

Spravodajské agentúry zverejnili 10. novembra správu, prostredníctvom ktorej informovali o rozhodnutí ministerstva školstva priznať takmer 71 tisíc zamestnancom škôl mimoriadne vianočné odmeny v celkovej hodnote 9,6 milióna Eur.

Nie je to žiadna veľká suma pre jednu rodinu, uznal aj sám minister Draxler, ale uvedomujem si, že je to viac než nič. No ostal som nemilo prekvapený, keď som sa dozvedel, že z tejto odmeny sa neujde pedagógom v materských školách, základných umeleckých školách, v školských kluboch detí, v centrách voľného času, neprináleží ani zamestnancom v školských jedálňach, internátoch či vysokoškolským pedagógom. Pán minister diskriminuje pracovníkov školstva, ktorí majú originálne kompetencie, nakoľko oni nedostanú na Vianoce príspevok 100 euro. V číselnom vyjadrení teda takmer 68 tisíc zamestnancov školstva v rámci materských škôl, školských jedální, centier voľného času, či základných umeleckých škôl, a ani 21 tisíc vysokoškolských pedagógov nebude súčasťou volebnej kampane a do nej zapadajúceho prerozdeľovania mimoriadnych odmien.
Nemusím zdôrazňovať, že sa jedná o nespravodlivosť, všetkým nám je to jasné!
My, predstavitelia strany SMK na komisii školstva pri VUC Nitra, už aj vlani sme boli iniciátormi rozdelenia vianočného príspevku v sume 100 euro aj pre zamestnancov regionálného školstva – čiže pre pracujúcich na stredných školách – s originálnou kompetenciou, z rozpočtu VUC Nitra s finanančnej rezervy. (Ako členovia komissi kompetencie máme len na stredných škôl)

Neviem, do akej miery vie ministerstvo školstva posúdiť činnosť vychovávateľa v školskom klube detí, podľa mňa však nemá ani poňatia o tom, že títo odborní zamestnanci sa žiakom venujú v rovnakej miere, ako ich kolegovia, učitelia. Deň čo deň, každé poobedie s deťmi preberajú učivo, ktorému sa venovali na vyučovacích hodinách, pripravujú spolu domáce úlohy a popri tom sa venujú voľnočasovým aktivitám, ktoré sú pre zdravý rozvoj a výchovu detí a žiakov nepostrádateľné.
Teda, Vianoce sú aj pre nich, tak ako aj pre ich kolegov učiteľov, rovnocenným sviatkom! Štát ich nesmie negatívne diskriminovať. Mimoriadne vianočné odmeny si právom zaslúžia aj oni!

 

István Samu, člen predsedníctva SMK – MKP

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Agent ŠtB aj tanečníčka z klipu. Kto už formoval tvár Fica?

S ľuďmi, ktorí premiérovi Robertovi Ficovi radili v komunikácii alebo za neho hovorili sú spojené podozrenia z korupcie aj fyzický útok.

KOMENTÁRE

Fico si na zlepšenie fasády najal profesionálnych natieračov

Hraničí to s vytváraním falošnej reality a krytím škandálov politikov.

SVET

Kuznecov môže mať problém. Na ceste do Sýrie potrebuje tankovať

Ruská flotila má namierené k brehom Sýrie.


Už ste čítali?